Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ DRAMA VE OYUNCULUK BÖLÜMÜ, KIBRISLI ADAYLARA ÖZEL YETENEK SINAVINI 20 HAZİRAN’DA GERÇEKLEŞTİRİYOR

Tarih: 24/05/2018

Girne Amerikan Üniversitesi, Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama Ve Oyunculuk Bölümü, Kıbrıslı adaylara özel olarak, 2018-2019 Akademik yılı özel yetenek sınavını, 20 Haziran 2018 Çarşamba günü gerçekleştiriyor.


 Konuyula ilgili GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü’nden yapılan açıklamada, Özel Yetenek Sınavının iki aşamada gerçekleştirileceği belirtilirken, aşamalar şu şekilde açıklandı;  1. AŞAMA: Adaylar, bir komedi ve bir dram/tragedya olmak üzere iki tirad hazırlayacaktır. Adaydan ayrıca bir şiir okuması ve şarkı söylemesi istenebilir. Adaya karakterin analizi, seçtiği eser, yazarı, yazarın yaşadığı dönem ve diğer eserleri  ile ilgili sorular sorulabilir. Doğaçlama ve temrinler yaptırılabilir. 

  2. AŞAMA: Adayın müzik kulağı, beden koordinasyonu ve ritim duygusuna sahip olup olmadığı kontrol edilir. Adaydan bir şiir okuması ve şarkı söylemesi istenir. Adaya genel kültür ve mesleki formasyon düzeyini saptamaya yönelik sorular sorulur. Aday ayrıca, gerek duyulduğu takdirde, sınavda jüri tarafından sınav günü verilecek bir kısa parçayı oynar. 


Ayrıca, aday öğrencinin, sınav saatinden en az 1 saat önce sınav yerinde hazır bulunması gerektiği belirtilen açıklamda, adayların hareket-dans sınavına gelirken yanlarında rahat edebilecekleri kıyafet getirmeleri tavsiye edildi. İki aşamada da başarılı olup kayıt yaptırmaya hak kazanan aday öğrenciler 4 yıllık akademik eğitimlerini Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Kampüsü’nde alacakları vurgulanan açıklamada, kontenjanların 15 öğrenciyle sınırlı olduğu, mülakat sonucunda yapılacak olan değerlendirme sonucunda ise; %25, %50, %75, %100 burs imkânı verileceği vurgulandı.


Son Başvuru 19 Haziran 2018 Salı


20 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 14:00’da gerçekleşecek olan yetenek sınavı için son başvuru tarihinin 19 haziran mesai bitimi olduğu ifade edilen açıklamda, sınavın,Girne Amerikan Üniversitesi, Üniversite Cad. Karmi  Kampüsü,  Sahne Sanatları Yüksekokulu Binası’nda yapılacağı bildirildi.


Sınava başvurmak isteyen öğrencilerin, başvuru sırasında, Lise Diploması aslı ve fotokopisi, Başvuru formu (kayıt sırasında okulda verilecektir), Bir adet vesikalık fotoğraf  (fotoğraf son altı ay içinde, önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır), Nüfus Cüzdanı`nın aslı ve bir fotokopisini yanlarında bulundurmaları gerektiği ve sınav başvuru ücretinin de 50 TL olduğu vurgulandı.