Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ Drma ve Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek Sınavı İistanbul ve Girne’de Gerçekleştirilecek

Tarih: 21/07/2016

Konuyla ilgili GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümünden yapılan açıklamada, GAÜ Drama ve Oyunculuk bölümünün bu yıl 3’sünü gerçekleştirdikleri Tiyatro günleri ile, her yıl Dünya Tiyatrolar gününde GAÜ’yü, adanın sanat çekim merkezi haline getirdiği bildirilirken, 1 hafta boyunca, alanında otorite sahibi sanatçılar ile Drama ve oyunculuk öğrencilerini bir araya getirerek workshoplar gerçekleştirdikleri ifade edildi. 


 


GAÜ Drama Oyunculuk Bölümü Yetenek Sınavı 11 Ağustos’da İstanbul’da Gerçekleştirilecek


GAÜ Drama Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek sınavı’nın bu yıl iki merkezde gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada, Özel yetenek sınavının ilk olarak GAÜ İstanbul Yerleşkesinde 11 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleşeceği ifade edilierken, sınavın, GAÜ İstanbul Dans Akademisi, Yıldız Mahallesi. Asariye Caddesi No:3 Beşiktaş İstanbul’da saat 14:00’da gerçekleşeceği belirtildi. GAÜ İstanbul yerleşkesinde gerçekleştirilecek olan yetenek sınavının son başvuru tarihinin ise 9 Ağustos 2016 Salı olduğu ifade edildi.


 


Yetenek Sınavı’nın İkincisi 8 Eylül 2016 Pazartesi günü GAÜ Girne Kampsünde Gerçekleşecek


GAÜ Drama Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek sınavı’nın ikincisinin GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampsü’nde 8 Eylül 2016 Pazartesi günü gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada, suınavın son başvuru tarihinin ise 7 Eylül olduğu vurgulandı.


GAÜ Drama Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek Sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgiler ise şu şekildedir;  1. AŞAMA: Adaylar, bir komedi ve bir dram/tragedya olmak üzere iki tirad hazırlayacaktır. Adaydan ayrıca bir şiir okuması ve şarkı söylemesi istenebilir. Adaya karakterin analizi seçtiği eser, yazarı, yazarın yaşadığı dönem ve diğer eserleri ile ilgili sorular sorulabilir. Doğaçlama ve temrinler yaptırılabilir.

  2. AŞAMA: Müzik kulağı, beden koordinasyonu ve ritim duygusuna sahip olup olmadığı kontrol edilir. Adaydan bir şiir okuması ve şarkı söylemesi istenebilir. Adaylara genel kültür ve mesleki formasyon düzeylerini saptamaya yönelik sorular sorulur. Adaylar ayrıca, gerek duyulduğu takdirde, sınavda kendilerine jüri tarafından sınav günü verilecek bir kısa parçayı oynarlar.


Öğrencilerin sınav saatinden en az 1 saat önce sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Adayların her bir aşama için sınava giriş sırası, başvuru numaralarına göre belirlenecek ve adaylara sınav öncesi bildirilecektir. İki aşamada da başarılı olup kayıt yaptırmaya hak kazanan aday öğrenciler 4 yıllık akademik eğitimlerini Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Kampüsü’nde alacaklardır. Kontenjan 15 öğrenciyle sınırlıdır.


Öğrencilere %25, %50, %75, %100 burs imkanı verilmektedir.


BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:
• 2016 ÖSYM Sonuç Belgesi ve bir fotokopisi. (Adayın, programa başvuracağı yıl Yükseköğretime Geçiş Sınavı`na (YGS) girmiş ve YGS puanlarından en az birinin 150 ve üzeri olması gerekmektedir).
• Lise Diploması aslı ve fotokopisi.
• Başvuru formu (kayıtta okuldan da alınabilir).
• Dört adet vesikalık fotoğraf, (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı ve boynu açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır).
• Nüfus Cüzdanı`nın aslı ve bir fotokopisi.
• Başvuru ücreti: 50 tl