Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ Geleceğin Profesyönel Oyuncularını Bekliyor

Tarih: 23/06/2016

Suner, Drama ve Oyunculuk bölümünün diğer bölümler gibi YÖK onaylı bir bölüm olduğunu ve eğitimin 4 yıl sürdüğünü söyledi. Eğitim dilinin Türkçe ve 4 yıllık eğitim sürecinin ilk iki yılında; oyunculuğun temel ve klasikleşmiş ilkeleri üzerinde durulduğuna değinen Suner, 3.üncü yıldan sonra ise öğrencilerin programlarında, seçimlik dersler  olması şartıyla, kendi uzmanlık alanlarını belirlemeleri ve yetenekli oldukları alanlar için, becerilerini ortaya çıkarılabilecek biçimde özel derslere girmelerinin de sağlandığını vurguladı.


 


GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Levent Suner açıklamasının devamında ise, “Dans, hareket ve müzik konusunda ağırlıklı olarak eğitim yapan bir bölüm konumundayız. Fiziksel tiyatroya yönelik tiyatro anlayışımız, bu bölümün ayırıcı özelliklerindendir. Bölümümüzün gücü, dans bölümü ile beraber eğitim yapıyor olmamızdan kaynaklanıyor. Öğrencilerimiz; üçüncü, dördüncü dönemden itibaren de, varlıklarını özel becerileriyle ön plana çıkaracak gitar, piyano, yaratıcı drama, müzik ve şan gibi özel dersler alarak, kendi becerilerini geliştirme şansı yakalıyor. Drama ve Oyunculuk Bölümü eğitim kadrosu, çok geniş ve kendi alanında uzman hocalarımızdan oluşmuştur. GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü’nün ders programı;  uluslararası bir çok oyunculuk okulunun ders programları araştırılarak tasarlanmış ve bu amaca hizmet etmek için de çok değerli bir eğitim kadrosuna sahip olmuştur.”


 


“Geleceğinde  iyi bir profesyonel oyuncu olmak; donanımlı, araştırmacı ve çağını takip eden aynı zamanda da bulunduğu  yörenin tiyatrosuna yön vermek isteyen,  çok iyi anlamda oyuncular olmak istiyorsanız eğer, Girne Amerikan Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü”ne bekliyoruz.” şeklinde konuşan Suner, genç yetenekleri “Sahne dünyalarına” davet etti.