Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

UNCONNECTED gösterisi GAU sponsorluğunda seyircileriyle buluştu

Tarih: 16/11/2015
"Dünyaca Ünlü Danscı Mafalda Deville ve grubu, GAÜ Sahne Sanatları Fakültesi’nin katkılarıyla Kıbrıs’daki ilk gösterisini Gazimağusa’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre merkezinde gerçekleştirdi. "

Gazimağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre merkezinde gerçekleşen Mafalda Deville ve grubunun gerçekleştirdiği “UNCONNECTED” adlı gösteriye, GAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Kutsal Öztürk, Güney Kıbrıs Portekiz Elçisi Dr. Joao Peresttrello, GAÜ Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Hossein Sadri, Kanser Hastalarına Yardım Derneği adına Sevgi Alibaba, Sponsor firma yetkilileri, GAÜ Akademisyenleri, öğrencileri, Gazimağosa ve İskele Belediyesi yetkilileri ve halk katıldı.

Uluslararası medyada “Dansın gücünü keşfetmenin tek yolu, Mafalda Deville ve grubunu izlemektir” yorumlarının yapıldığı gösteriyi izleyiciler büyük ilgiyle izlerken, gösterinin sonunda Mafalda Deville ve grubu ayakta alkışlandı.

Gösterinin sonunda katkılarından dolayı GAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Kutsal Öztürk tarafından; Gazimağusa Belediyesi adına Erda Can, İskele Belediyesi adına Özlem Kadirağa, Yeniboğaziçi Belediyesi adına Sertaç Yalçın, Doğu Akdeniz Üniveristesi adına Hasan Haksayar, Portekiz Elçisi Dr. Joao Peresttrello, Kanser Hastalarına Yardım Derneği adına Sevgi Alibaba ve “UNCONNECTED” gösterisinden dolayı Mafalda Deville’ye teşekkür plaketi takdim edildi.

Ayrıca, dünyaca ünlü sanatçı Mafalda Deville ve dansçıları bir araya getiren Sevim Akpınar’a GAÜ ve Portekiz Elçiliği tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
Kanser Hastalarına Yardım Derneği adına gösteriye katılan Sevgi Alibaba plaket takdiminin ardından yaptığı açıklamada, plaketi 7000-8000 kanser hastası adına aldığını söyleyerek, organizasyona dahil edilmelerinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

13 Kasım 2015 Cuma günü Güney Lefkoşa’da gerçekleşen “UNCONNECTED” gösterisinin 2. ayağı da sanat tutkunları tarafından beğeniyle izlendi.