Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

MÜDÜR'ÜN MESAJI


“Performans” bilim ve sanatın uyumlu birlikteliğidir; bedenin, zihnin ve ruhun.

 

2008 yılında kurulan GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu, kuruluşundan bu yana, sahne sanatlarının tanıtılması ve teşvik edilmesinde lokomotif bir rol üstlenen, sahne sanatları eğitiminde öncülük etmeyi sürdüren, Kuzey Kıbrıs’ın kültürel yapısını zenginleştiren ve şekillendiren akademik bir kurumdur.

 

Oyunculuk ve dans alanında kapsamlı bir eğitim sunan okulumuz artistik ve düşünsel keşif yoluyla bireysel gelişimi destekleyen bir toplum oluşturmayı hedeflemektedir. Bu sebeple, akademik programlarımız öğrenci odaklı olup, öğrencilerin eleştirel bakış açılarını geliştirmeye, onları üst düzey bilgi ve beceri ile donatarak tüm artistik potansiyellerini ortaya çıkarmaya yönelik tasarlanmıştır.

 

Profesyonelliği aşılamak ve gelecek vadeden sanatçıların yetişmesini sağlamak için, öğrencilerimizin farklı disiplinlerle, bedene dair bilimsel araştırmayla ve teorik bilgiyle desteklenmiş, ilerici bir müfredat takip etmeleri gerektiği gerçeğine inanıyoruz. Ayrıca, öğrencilerin büyük bir özenle bireysel olarak değerlendirildiği ve ihtiyaçları doğrultusunda desteklendiği paylaşımcı, motivasyonu artıran ve pozitif bir atmosferde yardımlaşarak çalışmayı teşvik eden ilham verici bir öğrenim ortamı sağlamanın önemine inanıyoruz.

 

Oyunculuk ve Dans Bölümleri bünyesinde, okulumuz çok farklı eğitim ve birikimden gelen uluslararası düzeyde donanımlı akademisyen, teorisyen ve eğitimciler bulundurmaktadır. Bu, öğrencilere oldukça zengin, multidisipliner teorik ve pratik bilgiye erişim olanağı sağlamaktadır. Buna ilaveten, öğrencilerin teknik, artistik ve düşünsel yetilerine katkıda bulunmak amacıyla, okul yönetimi her yıl, düzenli olarak uluslararası düzeyde kabul görmüş misafir sanatçıların katılımını sağlayarak pratik atölye çalışmaları düzenlemektedir.

 

Sizleri Girne Amerikan Üniversitesi, Sahne Sanatları Yüksekokulu, Dans Bölümü ve Drama ve Oyunculuk Bölümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okulumuza davet ediyoruz. Bize katılın, sanata olan tutkumuzu paylaşın.

 

Yrd. Prof. Doç. Tülin Bodamyalı